Załoga PGS Software pobiegła w sztafecie dobroczynnej

May 20, 2013 PGS Team

Choć na co dzień prześcigamy się w tworzeniu mistrzowskiego oprogramowania, to po pracy chętnie sięgamy po medale i w innych dziedzinach – a zwłaszcza, gdy możemy przy okazji komuś pomóc. Dlatego też w sobotę 18 maja wzięliśmy udział w Biegu Firmowym dla czteroletniej Alicji Nowickiej z Wrocławia, aby wesprzeć zbiórkę funduszy na niezbędne jej leczenie.

Bieg Firmowy to spontanicznie zorganizowana impreza charytatywna dla małej Ali, którą wkrótce czeka poważna operacja i wielomiesięczna rehabilitacja w USA, mające na celu uratowanie jej chorej nóżki. Do zawodów w formie sztafety 4×4 km zaproszono reprezentacje wrocławskich firm. Za każdego z uczestników firmy uiszczały opłatę i środki te w całości przeznaczono na konto Alicji.

Poruszeni sprawą dziewczynki, postanowiliśmy przyłączyć się do szlachetnej inicjatywy. Rzesza chętnych przerosła oczekiwania organizatorów i samych uczestników – w Biegu wzięło udział prawie 1000 osób! Ze strony PGS Software w szranki stanął męski skład Run PGS Software oraz żeńska ekipa PGS Software Starlets. Nasi zawodnicy, choć zróżnicowani pod względem poziomu przygotowania i predyspozycji, dali z siebie wszystko i z dumą przekraczali linię mety, ale przede wszystkim doskonale się bawili.

Przez cały dzień reprezentantom PGS Software towarzyszył dobry humor i pozytywna energia. Po omówieniu skutecznej taktyki przekazywania pałeczki, przeszliśmy do solidnej rozgrzewki w stylu fitness-aerobik, do której przyłączyli się nawet panowie. Co niektórzy śmiałkowie pokusili się dodatkowo o rozciąganie inspirowane pozycjami jogi. Wszystko po to, żeby biegło się lepiej. I rzeczywiście biegło się rewelacyjnie – malownicza trasa wyznaczona została we wrocławskim Parku Grabiszyńskim, znanym z pięknych (zwłaszcza wiosną) zakątków. Po finiszu z radością przyjęliśmy honorowe medale i udaliśmy się na zasłużony wspólny posiłek.

Drużynowy duch PGS Software sprawił, że mimo iż nie dobiegliśmy pierwsi, to poczuliśmy się jak prawdziwi zwycięzcy. Mamy nadzieję, że zbliżająca się warszawska edycja Biegu Firmowego będzie cieszyła się równym powodzeniem i pozwoli zebrać wymaganą na operację Alicji kwotę.

PGS Software bieg

Last posts