Software Talks Meetup #1 – 27.03.2014

April 10, 2014 Joanna Ambrozik

Gdy jakiś czas temu, planowaliśmy inicjatywę PGS Software Talks, zgodziliśmy się, że jej najważniejszym punktem powinny być towarzyskie spotkania specjalistów z różnych dziedzin IT, ciekawe prelekcje, dyskusje. Udało nam się osiągnąć ten cel i 27 marca odbyła się pierwsza edycja Software Talks Meetup we Wrocławiu. Nieformalne spotkanie programistów i testerów połączone z krótkimi prelekcjami i poczęstunkiem przyciągnęły dziesiątki zainteresowanych.

Podczas pierwszej edycji wystąpili Krzysztof Rolak i Tomasz Watras z PGS Software oraz gość specjalny Paul Stack. Rozmawialiśmy o estymacji projektów IT i jak uczestnicy mogli się przekonać, estymacja wcale nie jest taka prosta. Nawet kilka minut spędzone na oszacowaniu zadania może jednak znacznie zwiększyć trafność naszej estymacji i obniżyć koszty. Tomasz Watras mówił z kolei o testowaniu oprogramowania i jego znaczeniu w biznesie. Brak jakości w IT to nie tylko utrata renomy i zaufania do firmy, to często liczone w milionach straty. Na koniec wieczoru Paul Stack przybilżył oprogramowanie Vagrant – narzędzie służące do tworzenia i konfiguracji środowiska programistycznego. Między prelekcjami oraz po wszystkich wystąpieniach była szansa spróbować pysznych przekąsek dzieła kucharzy restauracji Pieprz i Wanilia oraz podyskutować w gronie znajomych do późnych godzin wieczornych.

Pierwszą edycję uznajemy za sukces, ale na kolejnym, jesiennym spotkaniu chcemy zobaczyć się w jeszcze większym gronie. Prelegentom oraz uczestnikom dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję do zobaczenia podczas kolejnej edycji.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na Facebooku. Informacje o kolejnych wydarzeniach publikowane będą na www.softwaretalks.pl

Latest posts